0(530) 366 90 99

Tüp mide hakkında bilgi ve randevu

0(553) 906 76 76

Tüp mide hakkında bilgi ve randevu

0(553) 906 76 76

Whatsapp'tan bilgi ve randevu

Bu Yolculukta Yaşadıklarımı Anlatmaya Devam.

Bu Yolculukta Yaşadıklarımı Anlatmaya Devam.

Arkadaşlar gün itibarıyla39 günlük tüp mide ameliyatlıyım.

Rabbime hamd olsun şu anakadar hiç bir problem yaşamadım, tabiki  ameliyat sonrası ilk günler aldığımıznarkozunda etkisiyle biraz, da olsa sıkıntılı olabiliyor, fakat kesinlikleşiddetli ağrı vs. yaşamıyorsunuz, bazı gruplarda bunun tam tersini söyleyen ameliyatlarda var, bence bu iş birazda tecrübeli ellerde olup olmamakla alakalı, insangözü güzü sevdiği arabasını acemi sürücüye verir mi? Asla vermez :) o zamancanımızı acemi ellere nasıl emanet edelim öyle değil mi? Ben, de kendimi evvelaRabbim'e sonra ‘da Doç. Dr. Cengiz ERİŞ Hoca’ma emanet ettim.

İlk 15 gün sıvı dönemini yaşadım, ne yalansöyleyeyim pek haz etmedim ilk 15 gün, den. Fakat ikinci 15 gün (Püre) dönemidaha zevkliydi, ve 28'ci gün Bariatik Diyetisyenimiz Ecem hanım Artıkkatılardayız dediğinde bendeki mutluluk anlatılmaz :) ha unutmadan 28 gün vegiden -9kğ'la yola devam ediyordum, aaa 9kğ az değilmi diyenleri duyar gibiyim:) doğrudur az fakat benim yaşımda ve dizlerinden (ortopedik) sıkıntısı olanyani çok az hareketli bir ameliyatlı için fena değilmiş.!

Şimdi katı dönemindeyimEcem hanımın verdiği listeyi tatbik ediyorum, hamd olsun tölere edemediğim birşey olmadı, zaten Ecem hanım listeyi hazırlarken benimle istişare etti sağolsun yemek seçen birisi olarak bu benim için önemliydi.

Gelelim kullandığımilaçlara; Benim adeta kanka olduğum ilaçlarım vardı. Hamd olsun artık  kanka olduk :)

Örneğin, Tansiyon-İki ayrıŞeker-Kolesterol ve Anti depresyon için kullandığım günlük (5)ad. hapları artıkkullanmıyorum.

Cengiz hocam op ertesi tamamen bunlarıalmayacağımı söylemişti öylede oldu. Ben ilaç kullanmaktan SGK'da masraftankurtuldu :) en güzeli iç organlarım ilaçların olumsuz etkilerinden kurtuldu,yani demem o ki Tüp mide ameliyatı hayata yeniden dönüşün başlangıcıdır,

Sağ olasınız sayın Doç. Dr. Cengiz ERİŞ hocam, her daim duacınızım.

Beytullah ARICI

Karar Ver-Cesaretini Topla Ve Artık Harekete Geç...

Tüp mide serüvenim 19 Mart 2016 tarihinde 110 kilo ile başladı.

Özgür KOÇAK
Devamını Oku

Ve Sen İstersin Bir Gün Her şey Değişir

Artık 14 aylık bir tüp mideli olarak, ameliyat olmayı düşünenler, ameliyat olmaya karar verenler ya da yeni ameliyat olmuş kişiler için bu süreçte yaşamış olduğum tecrübeleri paylaşmak istiyorum.


Çünkü sizleri şuan çok iyi...

Özgür KOÇAK
Devamını Oku

Herşey Güzel Olacak Dediğimiz Kaçıncı Yarın Bugün

Her şey güzel olacak dediğimiz kaçıncı yarın bugün.

Verilen emekler, kaybedilenzamanlar, defalarca denenen diyet programları ve gelinen sonuç hep...

Ece SEYHANOGLU
Devamını Oku