0(530) 366 90 99

Tüp mide hakkında bilgi ve randevu

0(553) 906 76 76

Tüp mide hakkında bilgi ve randevu

0(553) 906 76 76

Whatsapp'tan bilgi ve randevu

Avrupa Obezite Cerrahisi

Ücretsiz Muayene

Ameliyata uygunluğunuz konusundaki ön muayenenizi ücretsiz yapıyoruz.

Başarılı Ekip

Tüm süreçlerden başarısı tescilli ve tecrübeli ekibe emanetsiniz.

2700+ Vaka

Obezite cerrahisinde 2700'ün üzerinde ameliyat gerçekleştirdik.

Beslenme Planı ve 7/24 Yaşam Koçu Desteği

Obezite Cerrahisine uygun diyet listesi ve kilo takibi ile sizinle yakından ilgilenen diyetisyenlerimiz ve 7/24 tecrübeleri ile destek verebilecek yaşam koçu desteğimiz.

Hasta Karşılama

Yurt dışı ve şehir dışı hastalarımızı havaalanından ücretsiz karşılamaktayız.

Avrupa Obezite Cerrahisi

Ekibimiz

Tüp Mide (Mide Küçültme) Ameliyatı Nedir?

Tüp Mide (Mide Küçültme) Ameliyatı Nedir

Dikey eksende midenin yaklaşık olarak % 70- 80 lik bölümünün alınarak mide kapasiteni küçültmeye yönelik laparoskopik yöntemle yapılan bir ameliyattır.

Kısıtlayıcı bir ameliyat olduğundan dolayı az miktardaki gıda ile yeterli doygunluğa ulaşmayı sağlayarak ve ghrelin hormonu düzeyini düşürmesi ile birlikte, açlık hissinide ciddi oran da azaltarak dengeli ve tatminkar bir kilo kaybı sağlamaktadır.

Sindirim sisteminin anatomisini ve fizyolojisini radikal bir şekilde değiştirmediği için, günümüzde Dünya da ve Ülkemiz de en çok tercih edilen obezite ameliyatı yöntemi haline gelmiştir.

Daha fazla bilgi için tıklayın

Şeker (Tip2 Diyabet) Ameliyatı (Transit Bipartisyon)

Şeker (Tip2 Diyabet) Ameliyatı (Transit Bipartisyon)

Günümüzde şeker hastalarının sayısında ciddi bir artış görüyoruz. Özellikle belli bir kilonun üzerinde (VKİ > 30) olan, diyetine olabildiğince dikkat eden ve insülin kullanmasına rağmen kan şeker düzeylerinin yeterince kontrol altına alınamadığı hastalarda, pankreas insülin rezervleri de yeterliyse metabolik cerrahi sonrası bu gruptaki hastaların insülin kullanmadan kan şeker düzeylerinin fizyolojik aralığa düştüğünü gözlemliyoruz.

Bir başka deyişle seçilmiş ve uygun hastalarda şeker hastalığının cerrahi yöntem ile tedavisi mümkündür. Ameliyat tekniği olarak laparoskopik cerrahi yöntem ile ileri teknoloji kullanılarak, bugün dünyada en çok tercih edilen yöntemlerden biri olan transit bipartisyon tekniğini uygulamaktayız.

Daha fazla bilgi için tıklayın

Gastrik Bypass Nedir?

Gastrik Bypass Nedir

Hem mide kapasitesini küçülterek (kısıtlayıcı) hem de ince bağırsakların belli bir bölümünü devre dışı bırakarak (emilimi bozucu) kilo kaybı sağlayan bir cerrahi prosedürdür.

Laparoskopik yöntem ile uyguladığımız gastrik bypass ameliyatı özellikle Tip2 diabetin kontrolünü daha etkili bir şekilde sağladığı için, Tip2 diabet ve obezite hastalığı olan adaylarda ön plana çıkan obezite cerrahisi yöntemidir.

Mide Balonu Nedir?

Mide Balonu Nedir

Vücut kitle indeksi 25 üzeri ve 35 in altı olan, diyet ve egzersiz yaparak kilo kaybı sağlayamamış kişiler için önerilmektedir. Endoskopik yöntemle mide içine yerleştirilen bir balondur. Midenin içine yerleştirilen balonunun kapladığı alan sayesinde hastalarda erken doyma ve tokluk hissi oluşturmaktır. Hastalar daha az yemek yiyerek, kilo vermeye başlarlar.

Uygulamanın tamamlanması yaklaşık 20 dakika sürer. Ayarlanabilen balonun kalma süresi 12 aydır.

Sorularınız için bize başvurun

Mide küçültme ameliyatı (tüp mide) adayı mısınız? Öğrenmek için hemen bize ulaşın.

SİZDEN GELEN SORULAR

Uzun süre diyet ve egzersizle kilo vermek için çaba sarf edip başarılı olamayan, Vücut kitle indeksi %35 ve üzerinde olan adaylar bu ameliyat yöntemlerine uygun aday olabilir.
Ameliyattan hemen sonra başlayıp 18-24 ay boyunca devam edebilir.
Mide balonu, mide kelepçesi, gastrik bypass, tüp mide, şeker ameliyatı (Transit Bipartisyon)
Ameliyatın hemen ardından verilen hızlı kilo kaybı aylar geçtikçe yavaşlar ve alınan gıda miktarının dengelenmesi sonucu kilo kaybı kendiliğinden durur.
Mide elastikiyeti olan bir organımız olduğu için zamanla bir miktar genişleyecektir.Eski haline dönmesi mümkün değildir. İlerleyen dönemlerde tekrar kilo almamak adına asitli içeceklerden ve kalorili yiyeceklerden uzak durup katı ve sıvı ayrımı yapmak gerekmektedir.
Ameliyatımız laparoskopik (kapalı) teknikle yapıldığı için ilk 8 saat içerisinde hafif ve orta şiddetli ağrılar olabilir.
Hastamız 3-4 gün sonra hastaneden taburcu edilip beden iş gücü ile yapılan bir iş yapmadığı takdirde 10 gün sonra işine kolaylıkla dönebilmektedir.
Bu durum hastanın doku özelliklerine, vücut kitle indeksi yüksekliğine ve operasyon sonrası egzersiz yapmasına göre kişiden kişiye değişiklik gösterir. Bu durumdan rahatsız olan operasyonlu hastalarımızın ameliyattan en az 2 yıl geçmesinin ve kilo veriminin durması şartıyla estetik cerrahiden yararlanması önerilmektedir.
İlk 1 ay ağır nesneler kaldırmadan 15 dk ve 30 dk sürelerle yürüyüşler önerilmektedir. 6 hafta sonra spor faaliyetlerine başlanabilmektedir.
Mide kapasitesinin küçültülmesi ve iştah hormonunun (ghrelin) az salgılanması sağlayarak etki gösterir
1 yıl içerisinde fazla kiloların %65-80 lik kısmı kaybedilebilir
Ameliyat ortalama 18-65 yaş arasındaki hastalara yapılmaktadır.
Anne olmak isteyen adaylar ameliyattan 1 yıl sonra hamile kalınabilir.
Hastaların yaklaşık yarısında ameliyattan sonra saç dökülmeleri görülür. Bu sürecin geçici bir süreç olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Dökülen saçlar tekrar çıkmaktadır.
Ameliyat sonrasında ilk 1 ay sigara içilmemesi ve ilk 6 ay alkol tüketimi önerilmemektedir.
Ameliyat en hızlı ve en etkili kilo verimini sağlamaktadır. Ancak teknik nedenler (ör: midenin geniş bırakılması), sık sık yüksek kalorili besin tüketimi ve yetersiz egzersiz sonucunda bu durum gerçekleşebilmektedir.
Ameliyat laparoskopik yöntemle 1-2 cm boyutunda 5 adet kesi açılmaktadır ve kişiden kişiye değişkenlik göstermekle beraber rahatsız edici bir iz kalmamaktadır.

Hastalarımızın GörüşleriTüpmide.istanbul Blog