0(530) 366 90 99

Tüp mide hakkında bilgi ve randevu

0(553) 906 76 76

Tüp mide hakkında bilgi ve randevu

0(553) 906 76 76

Whatsapp'tan bilgi ve randevu

Karar Ver-Cesaretini Topla Ve Artık Harekete Geç...

Tüp mide serüvenim 19 Mart 2016 tarihinde 110 kilo ile başladı.

Bu yazımda ameliyat öncesi karar verme ve ameliyat sonrası ilk beşgünümü anlatmak istiyorum. İnsanların gözünü korkutan, ilk duyduklarında,genelde hayır tepkisini aldığım, kendimi değil onları ikna etmem gereken birsüreç yaşadım. Birçok insanın yaşadığı gibi. Âmâ kimse için kendinizi ertelemeyin,kendinize bir şans verin ve hikâyenizin nasıl değiştiğini görün :) Hayatımıntümünde çok kilolu değildim.

Ta ki lise bitip de üniversiteye başlamamla beraber yaşadığım şehri,hayatımı tamamen değiştirdiğim dönemde hızlıca kilo almaya başladım. Uzun zamantartılmayıp bir gün tartıldığımda 97'i görünce şok olmuştum. Âmâ sonra hiç birşey yapmadım. Daha çok yemeye devam ettim. Zaten kiloluyum deyip daha fazlaalmakta sakınca görmüyor insan. Sonra okul bitti, mesleğime başladım ama 105kilo olmuştum artık. Tamam, yeter artık bir şey yapmam gerekiyordu.

Tabi kiilk yaptığım diyete başlamak oldu. Çokta güzel yaptım 6 ay ve 20 kilo verdim. Amasonra yoruluyor insan ve bırakıyor. Tek başına diyette, doğru beslenmealışkanlığı kazanmayınca insan fazlası ile geri alıyor. Bende bunu yaşadımtabiki. (Tüp mide olmanın değiştirdiği en güzel şeylerden biri doğru beslenmealışkanlığı kazanmak bence)Sınava hazırlanmak için bıraktım diyeti, işi..

Erteledimtüm hayatımı ve 110 kiloyu gördüm bu süreçte. Bir çözüm bulmalıydım. Kendimitanıdığım için diyet tek başına çözüm değildi. Ve ben daha fazla almaya devam edecektim.Bunu anladığım için tüp mideyi araştırmaya başladım. Başta tehlikeli diye birkenara bıraktım bu fikri. Sonra olumlu örneklerle karşılaşınca bu ameliyatıolmayı daha çok istedim.

Busüreçte tesadüf, güzel insan Ferhan hanıma ulaştım. Kendisi de bu ameliyatıolduğu için gönül rahatlığı ile tüm sorularımı sordum, çok yardımcı oldu.Kişiyi en iyi aynı durumda olan kişi anlıyor. Hemen hemen kararımı vermiştim.Gelelim şimdi bu karardan sonra en önemli kişiye yani doktora. Doktor çok çok önemli.Düşünsenize siz karar veriyorsunuz ama gerisi doktorun elinde.

Evet, buameliyat kolay değil ama doğru doktoru tercih ettiğinizde gönül rahatlığı ileolabilirsiniz. Bende çok şanslıyım ki doğru doktoru tercih etmişim. Cengiz Beyhem çok iyi doktor, hem çok iyi bir insan. İnsanı tüm cevaplarıyla rahatlatıyor.Kendisini tanıdığınızda zaten içiniz rahat bu ameliyatı olacağınızıdüşünüyorum.

Ameliyat öncesi tüm testleriniz yapılıyor, ameliyata uygun iseniz geriye sadece ameliyattarihi almak kalıyor. Bende ameliyat tarihimi aldıktan sonra heyecanla o gününgelmesini bekledim. Ameliyata hiç korkmadan girdim diyebilirim. Ameliyatsonrası canım hiç acımadı desem yalan olur. Ama hepsi katlanılabilecek acılarve geçiyor.

Yoğunbakım sonrası odama alındığımda kendimi çok iyi hissediyordum. Cengiz Bey tabi kioradaydı ve yürümeye başlayabileceğimi söyledi. Hastanede beş gün kaldım. Songün kaçak testi yapıldı ve ben artık yeni hayatıma doğru yola çıktım.

Baştadoktorum Cengiz Bey e ve tüm Avrupa Obezite Cerrahisi ekibine çok teşekkürederim.

Bu arada şuan 68 kiloyum. Çoğu kişi, yeterlibu kadar verdiğin dese de ben sonuna kadar gidip, bi 10 kilocuk daha vermekistiyorum:)

Sizdekendinizi ertelemeyin ve artık harekete geçin. Bir daha ki yazımda görüşmek üzere,sağlıkla kalın...

Özgür KOÇAK

Yenı Hayatıma Merhaba

Merhaba arkadaşlar ben Dilek TUNCA 45 yaşındayım size yeniden doğmaya nasıl karar verdiğimi anlatacağım.

Uzun yıllar sağlık sektöründe çalışmama rağmen( Dermokozmetoloji eğitim ve satış müdürlüğü yaptım.) tüp mide ameliyatı olmayı uzun...

Dilek TUNCA
Devamını Oku

Bu Yolculukta Yaşadıklarımı Anlatmaya Devam.

Arkadaşlar gün itibarıyla39 günlük tüp mide ameliyatlıyım.

Rabbime hamd olsun şu anakadar hiç bir problem yaşamadım,...

Beytullah ARICI
Devamını Oku

Ameliyat Öncesi ve Karar Vermem

Selamun Aleyküm; Ben küçük yaştan beri fazla kilolarından muzdarip bir insandım, tabiki yaş ilerledikçe kilolarda sürekli artıyor ve hayatı yaşanmaz hale getiriyordu.

Yıllar evvel Mide Balonunu, ve Mide Kelepçesini duymuş fakat...

Beytullah ARICI
Devamını Oku