0(530) 366 90 99

Tüp mide hakkında bilgi ve randevu

0(553) 906 76 76

Tüp mide hakkında bilgi ve randevu

0(553) 906 76 76

Whatsapp'tan bilgi ve randevu

Kendinizi Ve Sağlığınızı Ertelemeyin..

Merhaba, ben son 15 yıldır kilolu biriydim. İlk yıllarda kilo aldığımın farkında olsam bile dışarıdan ne kadar kötü göründüğümün farkında bile değildim. 

Hiper tansiyon hastası olmuştum. Doktorlar kilo vermemi söylüyordu. Fakat ne kadar diyet yapsam da aylarca uğraşıp verdiğim 2-3 kiloyu, 6-7 kilo alarak geri alıyordum.30 lu yaşlarıma geldiğimde kilolarımın bende kalıcı olmaya başladığını fark ettim. Kilomdan dolayı spor yapamıyordum. Ayak ve kas ağrıları çekiyordum. Son yıllarda sürekli sağlıksız ve düzensiz beslenmeye başlamıştım.2016 yılının bahar ayı geldiğinde kan tahlillerimi yaptırdığımda bütün değerlerimin bozuk olduğunu görmemle beraber, artık 'yeter' dedim.

Kendi sağlığım için bir şeyler yapmalıydım. Hayat akıp gidiyordu, tüp mide ameliyatlarını araştırmaya başladım. Korkuyordum, çekiniyordum, doğru doktor, doğru hastane, doğru ekip..

Kafamda günden güne sorular çoğalıyordu. Bir arkadaşımla beraber bu ameliyatı olmak istiyor fakat bir türlü görüştüğümüz doktorlardan istediğimiz 'güveni' alamıyorduk. Ta ki Cengiz Eriş ile tanışana kadar. Güler yüzü, samimiyeti, mesleğine duyduğu saygısına hayran kalıp, daha görüşme esnasında ameliyat tarihini almıştık :) 

Kesinlikle Cengiz hocama 'ilk görüşmede güvenmiştik'. İyi ki bu ameliyat için Cengiz hocamı tanımışım. 28 Ağustosta ameliyata 116 kilo ile girdim. Şuan 78 kiloyum. Çevremdeki insanlar 'artık kilo verme, harika görünüyorsun' deseler bile birkaç kilo daha vermek istiyorum :) Ameliyat sonrası, diyetisyenimiz Ecem hanımın da desteğini ve yardımlarını göz ardı edemem. Bu ameliyatı olmak isteyen arkadaşlarıma en önemli tavsiyem, ameliyatı olmaya karar vermeniz kadar ameliyat sonrası size destek olacak ekipte çok çok önemli.

Bu konuda kendimi çok şanslı hissediyorum. Başta Cengiz hocam olmak üzere, gece-gündüz bizimle her sorumuza içten ve güler yüzle cevap veren sevgili ekibine çok teşekkür ederim.

İyi ki yollarımız kesişmiş. Ailem gibi oldunuz. Lütfen kiloluysanız ya da obezseniz bu ameliyattan korkmayın ve kendiniz, sağlığınız için iyi bir şey yapıp bu ameliyatı olun. Hayatınızı değiştirmek sizin elinizde. Tek pişmanlığım, bu ameliyatı daha önce olmayışım. Bir not; ameliyattan sonra ilk 1 ay sonunda bütün tahlillerim düzelmişti, bel fıtığımdan dolayı artık ağrılar yaşamıyorum ve ameliyattan sonra tansiyon ilaçlarımı hiç kullanmadım :) 

Bu bile benim için paha biçilemez bir mutluluk.

Lütfen sağlığınızı da, kendinizi de ertelemeyin. 

Sağlıklı ve mutlu kalın :)

Zeynep IŞIK

Ameliyat Öncesi ve Karar Vermem

Selamun Aleyküm; Ben küçük yaştan beri fazla kilolarından muzdarip bir insandım, tabiki yaş ilerledikçe kilolarda sürekli artıyor ve hayatı yaşanmaz hale getiriyordu.

Yıllar evvel Mide Balonunu, ve Mide Kelepçesini duymuş fakat...

Beytullah ARICI
Devamını Oku

Hayallerinizi Ertelemeyin..

Bundan 5 ay öncesine kadar kendini çok kilolu haliylede seven (belkide kendini avutan) bir bayandım.

Ameliyata karar vermem Kabus gibiydi, ya ameliyat sonucunda kilo vermezsem ya bana bişey olursa gibi düşünceler sarmıştı kafamı. fakat...

Yasemin KILIÇ
Devamını Oku

Ameliyattan Sonraki Sıvı Beslenmem

Öncelikle 1 hafta önce olduğum ameliyat ile hayata tekrar tutundum.

Umutlarım yeşermeye başladı tekrardan diyebilirim.1 hafta önce tam bugün hastaneden taburcu oldum.

Cengiz hoca ve ekibine çok güvendim. Sorunsuz ameliyat...

Esin ÖZER
Devamını Oku