0(530) 366 90 99

Tüp mide hakkında bilgi ve randevu

0(553) 906 76 76

Tüp mide hakkında bilgi ve randevu

0(553) 906 76 76

Whatsapp'tan bilgi ve randevu

Kendinizi Ve Sağlığınızı Ertelemeyin..

Merhaba, ben son 15 yıldır kilolu biriydim. İlk yıllarda kilo aldığımın farkında olsam bile dışarıdan ne kadar kötü göründüğümün farkında bile değildim. 

Hiper tansiyon hastası olmuştum. Doktorlar kilo vermemi söylüyordu. Fakat ne kadar diyet yapsam da aylarca uğraşıp verdiğim 2-3 kiloyu, 6-7 kilo alarak geri alıyordum.30 lu yaşlarıma geldiğimde kilolarımın bende kalıcı olmaya başladığını fark ettim. Kilomdan dolayı spor yapamıyordum. Ayak ve kas ağrıları çekiyordum. Son yıllarda sürekli sağlıksız ve düzensiz beslenmeye başlamıştım.2016 yılının bahar ayı geldiğinde kan tahlillerimi yaptırdığımda bütün değerlerimin bozuk olduğunu görmemle beraber, artık 'yeter' dedim.

Kendi sağlığım için bir şeyler yapmalıydım. Hayat akıp gidiyordu, tüp mide ameliyatlarını araştırmaya başladım. Korkuyordum, çekiniyordum, doğru doktor, doğru hastane, doğru ekip..

Kafamda günden güne sorular çoğalıyordu. Bir arkadaşımla beraber bu ameliyatı olmak istiyor fakat bir türlü görüştüğümüz doktorlardan istediğimiz 'güveni' alamıyorduk. Ta ki Cengiz Eriş ile tanışana kadar. Güler yüzü, samimiyeti, mesleğine duyduğu saygısına hayran kalıp, daha görüşme esnasında ameliyat tarihini almıştık :) 

Kesinlikle Cengiz hocama 'ilk görüşmede güvenmiştik'. İyi ki bu ameliyat için Cengiz hocamı tanımışım. 28 Ağustosta ameliyata 116 kilo ile girdim. Şuan 78 kiloyum. Çevremdeki insanlar 'artık kilo verme, harika görünüyorsun' deseler bile birkaç kilo daha vermek istiyorum :) Ameliyat sonrası, diyetisyenimiz Ecem hanımın da desteğini ve yardımlarını göz ardı edemem. Bu ameliyatı olmak isteyen arkadaşlarıma en önemli tavsiyem, ameliyatı olmaya karar vermeniz kadar ameliyat sonrası size destek olacak ekipte çok çok önemli.

Bu konuda kendimi çok şanslı hissediyorum. Başta Cengiz hocam olmak üzere, gece-gündüz bizimle her sorumuza içten ve güler yüzle cevap veren sevgili ekibine çok teşekkür ederim.

İyi ki yollarımız kesişmiş. Ailem gibi oldunuz. Lütfen kiloluysanız ya da obezseniz bu ameliyattan korkmayın ve kendiniz, sağlığınız için iyi bir şey yapıp bu ameliyatı olun. Hayatınızı değiştirmek sizin elinizde. Tek pişmanlığım, bu ameliyatı daha önce olmayışım. Bir not; ameliyattan sonra ilk 1 ay sonunda bütün tahlillerim düzelmişti, bel fıtığımdan dolayı artık ağrılar yaşamıyorum ve ameliyattan sonra tansiyon ilaçlarımı hiç kullanmadım :) 

Bu bile benim için paha biçilemez bir mutluluk.

Lütfen sağlığınızı da, kendinizi de ertelemeyin. 

Sağlıklı ve mutlu kalın :)

Zeynep IŞIK

Ameliyat Sonrası Değişimlerim

Ameliyat sonrası evime geldim ilk 15 gün diyetisyenimizin önerileri doğrultusunda şeffaf sıvılar ve protein mamalarımla beslendim.

İtiraf edeyim ilk 15 gün biraz endişelendim hep böyle mi olacak diye ama 15 gün sonra Ecem Hanım'ın püre...

İlknur ERYILMAZ
Devamını Oku

Ver Eskiyi, Al Yeniyi:)

Doç. Dr. Cengiz ERİŞ, hocamıza gidiyoruz, eskisini veriyoruz, yenisini alıyoruz, yüzlerce hastasının yaptığı gib...

Tabiki değişmek için de çaba göstermek gerek. Olay budur, sağ olun Cengiz hocam, iyi ki varsınız, iyi ki sizi...

Beytullah ARICI
Devamını Oku

Tüp Mide İle Kilolara Elveda

Merhabalar, 34 yaşında 4 ay önce Cengiz Hocam ve ekibi tarafından tüp mide ameliyatı olmuş biri olarak sizlere yaşamış olduğum deneyimleri anlatmak isterim.

Serdar İLHAN
Devamını Oku