0(530) 366 90 99

Tüp mide hakkında bilgi ve randevu

0(553) 906 76 76

Tüp mide hakkında bilgi ve randevu

0(553) 906 76 76

Whatsapp'tan bilgi ve randevu

Tüp Mide İle Kilolara Elveda

Merhabalar, 34 yaşında 4 ay önce Cengiz Hocam ve ekibi tarafından tüp mide ameliyatı olmuş biri olarak sizlere yaşamış olduğum deneyimleri anlatmak isterim.

Kendimi bildim bileli hep kiloları ile problemi olan biri olarak, son zamanlarda bu problemlerin estetikten öte sağlığım açısından artık zorlayıcı boyutlara ulaşması sebebiyle diyet ve spordan farklı bir çözüm yolu arayışındaydım

Her kilo problemli insanın yaptığı gibi sayısız diyetler, egzersiz programları denemiş, her defasında verilen 3-5 kg 5-10 kg olarak geri alınmıştı.

Uzun soluklu bir istikrar olmadığından belli bir süre sonrasında diyetler bozuluyor, spor aksatılıyor ve başladığımız yerden de geriye dönmüş oluyordum. Ocak 2017 de artık 120 kg ulaşmış, ciddi bel ve sırt ağrıları ile uğraşmakta, bunun yanında yüksek tansiyon ve ciddi anlamda karaciğer yağlanmam bulunuyordu. Vücut kitle indeksim 41’e ulaşmıştı.

Daha önceden de duyduğum tüp mide operasyonlarını daha ayrıntılı araştırmaya başladım. Araştırma sürem ortalama 15 gün kadar sürdü ve tam da aradığımın bu ameliyat olduğuna karar verdim. Kiloya bağlı yaşamakta olduğum sıkıntılar o kadar rahatsız edici boyuttaydı ki ameliyatın riskleri ile mukayese edince hiç duraksamadan ameliyat olmaya karar verdim. Bu işin ehli kim diye araştırdığımda da sevgili hocam Cengiz Eriş ile karşılaştım.

Kendisi ile yaptığım ön görüşme sonrası 1 hafta içinde ameliyat kararını aldık.6 Aralık 2017 tarihinde hastane yatışım gerçekleşti, tüm tetkikler yapıldı ve 7 Aralık 2017 depresyon Cengiz Hocam ve ekibi tarafından çok başarılı bir şekildegerçekleştirildi.3 gün hastane de yattıktan sonra son kaçak testi yapılarak taburcu edildim.

İlk 15 gün sadece berrak sıvılar(Su, Seyreltilmiş ayran, et suyu, hoşaf) gibi içecekler, sonra ki 15günde ise püre gıdalar ile beslenmek ve yeni midenize adaptasyon süreci biraz zorlayıcı olabiliyor. Ancak bu süreçte herhangi bir açlık hissi yaşamakta söz konusu olmuyor. Bu sürecin en önemli kısmını protein ihtiyacının karşılanması oluşturuyor.

Hastane çıkışında verilen protein shakeleri bu görevi görüyor, lakin bende mide bulantısı yaptıkları için uzun süre kullanamamıştım. Kısmen zorlayıcı bu 1 aylık süreç geçinde artık normal beslenme düzeninize başlıyor, âmâ öğünlerinizi küçük porsiyonlarla ve çok çiğneyerek tüketiyorsunuz. Ben ameliyat sonrası ekmek ve şekeri tamamen çıkardım hayatımdan. Düzenli egzersiz yapmaya çalışıyorum.

Şuan da yaklaşık 4 ay oldu ve toplamda 120-92=28 kg vermiş durumdayım. Hayatımdan çok memnunum, istediğim her şeyi yiyebiliyor ama bilinçli tüketiyorum. Hedefim 75-80 kg arasına düşmek. Uzun zamandır kiloları ile başı dertte olup sağlık problemleri yaşayan kişilerin(ameliyat olabilme şartlarını karşılıyorlarsa) tüp mide operasyonlarını da bir çözüm olarak düşünebileceklerini belirtmek isterim.

Cengiz Hocam ve ekibine tekrar teşekkür eder ve herkese sağlıklı, huzurlu bir yaşam dilerim.

Serdar İLHAN

Ameliyat Öncesi ve Karar Vermem

Selamun Aleyküm; Ben küçük yaştan beri fazla kilolarından muzdarip bir insandım, tabiki yaş ilerledikçe kilolarda sürekli artıyor ve hayatı yaşanmaz hale getiriyordu.

Yıllar evvel Mide Balonunu, ve Mide Kelepçesini duymuş fakat...

Beytullah ARICI
Devamını Oku

Ameliyat Öncesi Ve İlk 1 Ay

Merhabalar 7 ay önce çıktığım bu güzel yolculuğa hiç pişman olmadan devam ediyorum.

Başta Cengiz hocama ve güzel ekibine çok teşekkür ederim. Ameliyata karar verme aşamam çok zorluydu. Korkularım vardı. Taa ki Cengiz Hocamla tanışıp...

Nurgül ÇOŞKUN
Devamını Oku

Ver Eskiyi, Al Yeniyi:)

Doç. Dr. Cengiz ERİŞ, hocamıza gidiyoruz, eskisini veriyoruz, yenisini alıyoruz, yüzlerce hastasının yaptığı gib...

Tabiki değişmek için de çaba göstermek gerek. Olay budur, sağ olun Cengiz hocam, iyi ki varsınız, iyi ki sizi...

Beytullah ARICI
Devamını Oku