0(530) 366 90 99

Tüp mide hakkında bilgi ve randevu

0(553) 906 76 76

Tüp mide hakkında bilgi ve randevu

0(553) 906 76 76

Whatsapp'tan bilgi ve randevu

Yeniden Doğuş

Yeniden Doğuş

Çok kilolu bir çocuk olarak dünyaya gelmediğim halde 22 yıllık hayatımın hatırlayabildiğim tüm çocukluğu ve delikanlılığı çok kilolu geçti.16 yaşından itibaren tansiyon hastası oldum ve tansiyon hapları kullanmaya başladım. İlkokul yıllarımda çevremin de ailemin de çok hoşuna giden ve beni çok şirin gösterdiğini düşündükleri bir şişmanlığım vardı.

Fakat yıllar ilerledikçe şirinlik artık ailemi de çevremi de beni de çok rahatsız etmeye başlamıştı. Ortaokul yıllarından itibaren ailemin beni götürmediği diyetisyen ve spor merkezi kalmadı. Kilo veriyordum fakat verdiğim kiloları tekrar daha fazlasıyla geri alıyordum. Artık liseye geldiğimde kilolarımdan utanma, çekinme, insanlarda kaçma topluma girememe, kendimi sürekli odama kapama yemeklerimi bile bilgisayar başında yemek gibi huylar edinmiştim.

Tek dostum bilgisayarım ve yemeklerim idi ailem çok üzülüyor beni sürekli ikaz ediyordu ama ben artık yavaş yavaş kendimden nefret etmeye başlamıştım. Üniversite sınavlarına bile bu yüzden hazırlanamadım dershaneden kaçtım okuldan kaçtım. Lise bitmiş ve ben o sene üniversiteyi kazanamamıştım. Bu yaşadığım tramva beni iyice çıkmaza sokmuş ve ben daha çok yemeğe hatta artık gizli yemeğe başlamıştım.

2. sene zorla üniversite sınavlarını kazandım ama bu seferde üniversiteye gitmemeye başladım çünkü orada kendimi çok farklı hissediyordum 160 kilolara gelmiştim. İyice eve kapandım ailemle çatışmaya başladım onlarda bu duruma çok üzülüyorlardı ama çaresizlerdi. 2016 yılı Nisan ayı idi artık 175 kiloya gelmiştim yürüyemiyor, oturamıyor nefes dahi çok zor alıyordum iyice yaşamdan bıkmıştım.

Aileme ben artık ameliyatolmak istiyorum dediğimde ailem inanılmaz bir tepki gösterdi ve asla olamazsındediler. Çok korkuyorlardı hayatımdan endişe ediyorlardı onları çok iyianlıyordum ama ben bu kilo ile zaten yaşamıyordum onlar bunun farkındadeğillerdi. Uzun çabalarım sonucu ailemi ikna ettim. Ailem sağlık sektöründeolduğu için çok yerden doktor araştırması yaptı ve bir gün bana doktorumuzubulduk görüşme ayarladık diye geldiler.

Ailemde bende çok heyecanlı ve korku içindeydik. Fakat karşımızda öyle bir doktor vardı ki ailemi de beni de ilk görüşte ameliyata evet dedir ti.

18 Haziran.2016 tarihine gün almıştık bile. Artık sadece süreç kalmıştı.

Ameliyat boyunca öncesinde ve sonrasında sürekli yanımda olan her aradığımda sonsuz sabrı ve güzel sesi ile beni yönlendiren ve ameliyat sonrası aslında belki de çok zor geçecek olan dönemi süper bir şekilde geçirmemi sağlayan ve hiçbir sorun yaşamadan 75 kiloyu vermemde ve bugünlere gelmemde bana sonsuz sabır gösteren sevgili can Doktorum Cengiz Eriş' e bana yeniden yaşama sevinci ve ikinci bir hayat verdiği için ne kadar dua etsem azdır.

İyi ki varsınız ve ben sizi iyi ki tanımışım. Şu anda 100 kiloyum hedefime çok az kaldı.

Artık kimseden kaçmıyorum, kendime güveniyorum, her mağazadan kıyafet alabiliyorum, doyuyorum, istediğimi yiyebiliyorum ve kısacası ben artık YAŞIYORUM.

Ailem çok mutlu bana bakarken artık yüzleri gülüyor insanlar bana artık güzel bakıyor.

Lütfen hayatınızı ertelemeyin çok geç kalmadan can olan, her şeyden önce adam gibi adam olan Doç.Dr. Cengiz Eriş beyi bulun ve yeniden doğun.

Sevgi ve saygılarımla.

Hasan Yiğithan MERSİN

Ameliyat Öncesi ve Karar Vermem

Selamun Aleyküm; Ben küçük yaştan beri fazla kilolarından muzdarip bir insandım, tabiki yaş ilerledikçe kilolarda sürekli artıyor ve hayatı yaşanmaz hale getiriyordu.

Yıllar evvel Mide Balonunu, ve Mide Kelepçesini duymuş fakat...

Beytullah ARICI
Devamını Oku

Ameliyattan Sonraki Sıvı Beslenmem

Öncelikle 1 hafta önce olduğum ameliyat ile hayata tekrar tutundum.

Umutlarım yeşermeye başladı tekrardan diyebilirim.1 hafta önce tam bugün hastaneden taburcu oldum.

Cengiz hoca ve ekibine çok güvendim. Sorunsuz ameliyat...

Esin ÖZER
Devamını Oku

Dört Yılda Verilemeyen Kararsızlığın Dört Aylık Sonucu.

Ben bu yola 2013 yılı şubat ayında 145 kilole karar vererek çıktım.

Valizim, hayallerim ve her bişeyim hazır gittim ve Hacettepe Tıp fakültesine yattım ve son anda ani bir kararla sanırım korkudan olsa gerek valizimi toplayıp hastaneden...

Mesut GÜLER
Devamını Oku